"TRELE MORELE ROBI KARIERĘ"

     Zamieszczono 21 Kwietnia 2008r.     Katarzyna Pierzchała

„Brzydkie Kaczątko” Zrealizowane przez dziecięcą grupę teatralną Trele Morele od momentu premiery cieszy się coraz większym powodzeniem.  Historię o niezbyt urodziwym stworzonku pokazywano już w Gorcach, Boguszowie i w bibliotece na Starym Lesieńcu. Na prośbę Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego młodzi artyści pracujący pod kierunkiem Katarzyny Bernaś zagrali również w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Natomiast 9 kwietnia grupa wystąpiła na Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych. „Brzydkie Kaczątko” było najdłużej oklaskiwanym spektaklem na tym dolnośląskim przeglądzie. Zachwyciła się nim nie tylko publiczność, ale także Jurorzy. Podczas spotkania z instruktorami podkreślali oni umiejętności sceniczne oraz potencjał twórczy grupy oraz profesjonalne podejście do reżyserii i talent pedagogiczny pani Katarzyny Bernaś.

Prezentacja na festiwalu zakończyła się wielkim sukcesem grupy TRELE MORELE. Jurorzy nagrodzili zarówno grupę jak i instruktora, przyznając pani Katarzynie Bernaś nagrodę indywidualną instruktorską.

Na tym jednak nie kończą się wojaże Trele Morele. Już 25 kwietnia grupa stanie w teatralne szranki podczas Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Sowa 2008”. Gratulacje dla młodych, wielkich artystów oraz p. Katarzyny Bernaś, która potrafi wydobyć z nich to, co w dziecku najpiękniejsze - radość tworzenia.

Katarzyna Pierzchała