eTwinning - europejska współpraca szkół

Zamieszczono 07 stycznia  2018 r. Renata Bizoń

Jak nazywa sie nasz projekt eTwinning:

 Meeting New friends

Kto bierze w nim udział?

13 nauczycieli i 309 uczniów z 12 europejskich szkół

(nazwy szkół na certyfikacie uczestnictwa)

Z naszej szkoły w projekcie bierze udział cała klasa 6a, 4 osoby z klasy VIb oraz 1 z klasy 5a, koordynatorem projektu jest p. Renata Bizoń

Jak długo trwa projekt?

Od października 2017 do maja 2018

Jakie są główne cele projektu?

Rozwijanie umiejętności czytania, pisania i komunikowania się w języku obcym, poznanie kultury i zwyczajów innych krajów w Europie.

Jakie zadania zrealizowaliśmy dotychczas?

Październik: założenie profili na platformie Twinspace, którą wykorzystujemy do komunikowania się z uczestnikami projektu. Każdy uczestnik przedstawił się, napisał o swoich zainteresowaniach, dołączył zdjęcie. Możemy kontaktować się z kim chcemy, ale obowiązkowo powinniśmy komunikować się z przypisanymi nam partnerami- Twinfriends. Każdy z Nas ma dwóch Twinfriends z dwóch  różnych krajów. Na platformie prowadzony jest dziennik projektu, można załączać zdjęcia, filmiki, pliki z różnymi materiałami i prezentacje. Zresztą zobaczcie sami https://twinspace.etwinning.net/46787.   Na tej stronie możecie na bieżąco śledzić działania wszystkich uczestników projektu.

Zobaczcie też nasz plakat interaktywny   https://edu.glogster.com/glog/my-etwinning-students/2h8ecxcdv8f .

Listopad: zrealizowaliśmy mini projekt o prawach dziecka „Happy Hands”, ponieważ 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasze przesłanie dla wszystkich dzieci „ Our dream for children we share today, to live, to grow, to play…” wysłaliśmy na Twinspace. W grupach przygotowaliśmy prezentacje na temat naszej szkoły, a następnie z nich wszystkich utworzyliśmy jedną, którą przesłaliśmy na Twinspace.

Grudzień: Własnoręcznie przygotowaliśmy kartki świąteczne dla naszych Twinpartnerów- każdy po jednej kartce dla swojego Twinfriend. Wysłaliśmy również po kartce do naszych partnerskich szkół. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na kartki świąteczne dla nas. Część z nich już do nas dotarła.

Certyfikat eTwinning

Galeria zdjęć:

Prezentacja naszej szkoły

------------------------------------------------------------

      Zamieszczono 08 Maja 2011r.       Karolina Can i Magdalena Wintoniak

      Zespół Szkół Samorządowych przystąpił 13 lutego 2011 roku do programu eTwinning, zdobywając tym samym certyfikat eTwinning 15 lutego 2011 roku:

             Certyfikat eTwinning (Nagrodzono 15.02.2011)   

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie języków obcych w połączeniu z technologią informacyjno-komunikacyjną (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują nauczany język obcy oraz internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

 

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:

  1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, oprogramowania, aparatu cyfrowego, kamery czyli narzędzi akceptowanych przez uczniów i wzbudzających ich entuzjazm;
  2. Języki obce są konieczne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską, a natychmiastowe korzystanie z wiadomości ‘lekcyjnych’ wywołuje radość uczniów i zwiększa ich motywację do nauki;
  3. Temat projektu związany z podstawami programowymi wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole i nauka przez zabawę, różnorodne formy aktywności i działania projektowe.

 

Nauczyciele języka angielskiego: Karolina Can i Magdalena Wintoniak oraz Paulina Dębkowska opracowały projekt DISCOVER THE LEGENDS AND MYSTERIES OF YOUR REGION AND SHARE THEM WITH OTHER NATIONS. Projekt został zaplanowany na okres od lutego 2011 do czerwca 2012 roku. Do projektu zaprosiliśmy szkoły z Anglii, Turcji, Włoch, Francji, Hiszpanii oraz Rumunii.

Projekt obejmuje wykorzystanie języka angielskiego w połączeniu z informatyką, historią, geografią, kulturą i sztuką. Uczniowie z różnych krajów mają, co miesiąc inne zadanie do wykonania, którego celem jest przybliżenie innym narodom historii, legend i tajemnic regionu, w których mieszkamy. Wszystkie opracowane prze uczniów materiały są publikowane i dostępne do wglądu dla innych zainteresowanych na specjalnej stronie projektu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p47516

Projekt posiada również własny dziennik, w którym zapisywane są najważniejsze wydarzenia dotyczące realizowania projektu. Uczniowie w projekcie wykorzystują: czat , e-mail , forum , blogi , Powerpoint, wideo, zdjęcia i obrazy oraz publikowanie stron WWW.

Uczniowie ZSS biorący udział w projekcie:

Zuzanna Raciniewska

Paulina Chuchra

Dagmara Marszałek

Klaudia Łojewska

Damian Białas

Dawid Michalak

Jacek Bartczak

Dominika Witkowska

Martyna Lic

Kamila Jakubiec

Dominika Wiewiórka

Marlena Rozicka

Justyna Walkowiak

Ernest Ostasz

Rafał Michalski

Kamila Pryk

Roksana Zawisza

Magdalena Chruślicka

Galeria zdjęć ...