Najmłodsi pamiętają o górnikach

     Zamieszczono 7 Grudnia 2007r.     Ewa Kantorowska i Wioletta Sommerfeld

W  Boguszowie-Gorcach o Barbórce pamiętają najmłodsi mieszkańcy. 3 grudnia 2007 r. w Centrum Kultury, filia Gorce, uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami Ewą Kantorowską i Violettą Sommerfeld z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach przygotowali poranek słowno-muzyczny z okazji Dnia Górnika, na który zaprosili swoich ojców, dziadków oraz górników – byłych pracowników kopalni KWK „Victoria”, „Wałbrzych”, Przedsiębiorstwa Robót Górniczych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło radnych dzielnicy Gorce.

Mali artyści w piosenkach, wierszach i inscenizacjach przypomnieli historię powstania kopalni na terenie Boguszowa-Gorc oraz trud  i odwagę górniczego rzemiosła. Należy podkreślić szczególną wartość wychowawczą w spotkaniu z górnikami dla młodego pokolenia w kultywowaniu i pielęgnowaniu tradycji naszego regionu.

Atmosfera podczas spotkania przeszła wszelkie oczekiwania, goście – górnicy radośnie włączyli się do śpiewania znanych i lubianych górniczych piosenek oraz ze łzą  w oku wspominali piękne czasy polskiego górnictwa.

Zdjęcia z imprezy wykonała Alina Binder