------------------------------------------------------------------------------------------------

ZOOM in on America - wrzesień 2014

ZOOM in on America - marzec 2014

ZOOM in on America - luty 2013

ZOOM in on America - styczeń 2013

ZOOM in on America - grudzień 2012

ZOOM in on America - listopad 2012

RUSZA PIERWSZA EDYCJA

ANGIELSKIEJ LIGII ZADANIOWEJ

2011/ 2012

  

            Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasza szkoła organizuje konkurs języka angielskiego po hasłem Angielska Liga Zadaniowa. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4- 6 szkoły podstawowej oraz będzie trwać od października 2011 do maja 2012 roku.

            Każdy uczeń, który ma ochotę wziąć udział w konkursie wykonuje wyznaczone zadania przez koordynatorów. Podczas ligi obowiązuje zasada: jeden miesiąc- jedno zadanie. Oznacza to, iż uczestnicy konkursu mają co miesiąc inne zadanie do wykonania. Tematyka konkursu jest związana z kulturą obszarów anglojęzycznych. Uczniowie wykonują zadania samodzielnie w domu. W czerwcu 2012 najlepsi uczniowie z każdej grupy językowej przystąpią do końcowego testu. Test ten będzie sprawdzał wiedzę związaną z wykonywanymi zadaniami. Najlepsza trójka otrzyma atrakcyjne nagrody.

  

            ZAPRASZAMY DO ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUPA UCZNIÓW Z PROJEKTU ANGLOJĘZYCZNEGO ETWINNING 

NA SPOTKANIU W RAMACH LITERACKICH OKOLIC WAŁBRZYCHA

Z ARTYSTKĄ LILIANĄ GRONUŚ

 

            27 września 2011 roku uczniowie biorący udział w międzynarodowym projekcie etwinning, wraz z opiekunami p. M.Wintoniak i K.Can uczestniczyli w spotkaniu autorskim z cyklu  „Literackie Okolice Wałbrzycha”, zorganizowanym przez Bibliotekę pod Atlantami w Wałbrzychu.

            Uczestnicy prezentacji mieli za zadanie zapoznać się z legendami wałbrzyskimi i boguszowskimi oraz zamieścić relację ze spotkania na stronie domowej projektu edukacyjnego.

            Uczniowie zapoznali się z twórczością literacką oraz artystyczną zaproszonego gościa Pani Liliany Gronuś, która jest  poetką należącą do Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także do polsko-czeskiej grupy poetów pogranicza. Jest współautorką „Baśniowego Wałbrzycha”. Poza działalnością literacką  „maluje” obrazy guzikami. Od wiosny 2008 roku wystawia swoje prace wzbudzając uznanie oglądających lub co najmniej zaciekawienie zastosowanym tworzywem artystycznego wyrazu. Dowodem tego uznania jest wystawa, w kwietniu 2009 roku, w Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce-Zdroju, gdzie otrzymała certyfikat za unikalną w skali światowej kolekcję obrazów. W ten sposób trafiła do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Muzeum w Rabce wystawia prace pani Liliany jako stałą ekspozycję – kolekcję 13 obrazów pod tytułem „Guzikowa Orkiestra”. W popularyzację twórczości pani Liliany całym sercem zaangażował się mąż pan Marian Gronuś, który fotografuje jej obrazy, a nadto pracuje nad wpisem do Światowej Księgi Ginnessa. Pani Liliana swoje obrazy prezentuje na licznych spotkaniach w szkołach i bibliotekach w Wałbrzychu i we Wrocławiu. Gości na antenie wielu telewizji publicznych i Polskiego Radia . Na 41 obrazach ręcznie przyszyła już 68 000 guzików. Trwają prace nad wpisem do Światowej Księgi GINNESSA .

            Nasi uczniowie aktywnie brali udział w inspirującym spotkaniu. Nie tylko zapoznali się z legendami naszych okolic, ale również mieli możliwość zobaczenia wystawy obrazów pani Liliany. Po spotkaniu  podzielili się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami z innych krajów na platformie projektu eTwinning - Twin Space.

galeria zdjęć ...